BETA ETF patronem INDEX Investment Challange

BETA ETF jest patronem INDEX Investment Challange, największego konkursu inwestycyjnego dla studentów z całej Polski. Organizatorami konkursu są Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Partnerem Technologicznym oraz Patronem Honorowym projektu jest GPW.

Konkurs skierowany jest do każdego kto chciałby spróbować swoich sił w inwestowaniu na giełdzie (w wieku 19-26 lat), studiujących na jakiejkolwiek uczelni w Polsce lub za granicą, niezależnie od kierunku studiów.

Projekt Index Investment Challenge, realizowany jest dzięki Kołu Naukowemu INDEX z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fundacji GPW. Jest to symulator gry giełdowej dla studentów, której celem jest promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków finansowych wśród studentów.

Konkurs odbędzie się na platformie GPWtr@der, gdzie każdy uczestnik otrzyma jeden rachunek inwestycyjny i wirtualne środki pieniężne w wysokości 20 tys. zł. W ciągu kilku tygodni uczestnicy będą inwestowali w akcje spółek z indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80, ETF-y i kontrakty terminowe. Inwestycje będą realizowane poprzez środki wirtualne, ale oparte na rzeczywistych ofertach kupna i sprzedaży. Nagroda dla uczestnika z największą wartością Portfela obejmuje m.in. miesięczny staż na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pula nagród wynosi ponad 40 tys. zł!

Rejestracja rozpoczyna się 1 marca i trwa do końca miesiąca, a start Gry zaplanowano na 3 kwietnia o godzinie 9.00.

W ramach „Index Investment Challenge” przygotowano również dodatkowy konkurs dedykowany wyłącznie kobietom. Polega on na napisaniu eseju pod tytułem „Moja osobista przygoda z inwestowaniem”. Praca powinna zawierać do 5000 znaków. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w trakcie Gali Finałowej 2 czerwca 2023 roku.

Więcej informacji na stronie: https://iichallenge.gpw.pl/